Weselne klimaty

Weselne klimaty

Najpiękniejszy dzień w życiu naszych bliskich chcemy celebrować w odpowiedni sposób. Nie chodzi wcale o zbyt dużą liczbę wypitych kieliszków i ból głowy przez następne kilkanaście godzin. Chodzi przede wszystkim o jak najprzyjemniejsze spędzanie czasu. Skoro tak, musimy w odpowiedni sposób ubrać się na wesele!

Szpilki czy płaskie buty?

Obuwie od lat stanowi języczek u wagi całej stylizacji. Mężczyźni nie mają w tej kwestii większych problemów, ponieważ ich garnitury oraz eleganckie stylizacje można policzyć maksymalnie na palcach jednej ręki. Wśród kobiet sprawa jest jednak trudniejsza. Każda z pań chciałaby przyćmić wszystkie inne na weselu, oczywiście poza panną młodą. Tytuł drugiej najpiękniejszej kobiety na weselu nie przychodzi jednak łatwo. Zawsze kluczowym aspektem są buty. Coraz częściej możemy bardzo ogólnie podzielić kompozycje na dwa nurty. Jeden z nich cechuje się klasyką - wysoki obcas i kolor dobrany do sukienki. Zdarzają się jednak osoby podchodzące znacznie mniej formalnie do swojego outfitu. Białe trampki i króciutkie skarpetki damskie pozwalają na wygodę i komfort do białego rana.

Odpowiednie pod kątem temperatury

Idąc w górę naszej stylizacji mamy duże pole manewru. Nie wątpimy w dobry gust i właściwe dobranie pod kątem kroju oraz kolorystyki. Trzeba jednak pamiętać, że całe wesele, łącznie ze ślubem w kościele trwa wiele godzin. Zmieniają się warunki pogodowe oraz przede wszystkim temperatura. Podczas ślubu odbywającego się w lipcu musimy się mierzyć z wieloma sytuacjami. Do chłodnego wewnątrz gmachu kościoła bardzo dobrze nadadzą się klasyczne marynarki damskie, które bez większych problemów można zostawić w aucie lub na krześle w trakcie przyjęcia. Przydadzą się one także pod koniec wesela, kiedy temperatura w środku nocy także nie musi wcale należeć do najwyższych. Właśnie z tego powodu powinniśmy pamiętać o tym, aby zawsze przed wybraniem właściwych ubrań spojrzeć w telefonie na przewidywaną pogodę.

A co z drugą połówką?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, mężczyźni nie mają aż tak dużych problemów z wyborem swojego outfitu. Ekwipunek większości z nich stanowią dobrze dobrane krawaty do całego garnituru, a także ciemne buty w postaci lakierek lub mokasynów. Tutaj nie ma zbyt dużej filozofii. Podobnie jak w przypadku pań, w kwestii obuwia niektórzy panowie pozwalają sobie na małe nagięcie żelaznych reguł. Do granatowych marynarek oraz spodni fenomenalnie pasują białe trampki, które poza wartością wizualną znakomicie sprawdzają się na parkiecie.