Sprawdzone sposoby, jak stylowo wyglądać w pracy

Sprawdzone sposoby, jak stylowo wyglądać w pracy

Pracownicy firm, w których obowiązuje ściśle określony dress code, są zobowiązani przestrzegać go każdego dnia. Są jednak biura i instytucje, które mają do tego pojęcia nieco luźniejsze podejście, jednak i w takich miejscach należy pamiętać o tym, by zawsze wyglądać elegancko i właściwie reprezentować swojego pracodawcę.

Garderoba do pracy – o czym nie zapomnieć podczas jej kompletowania?

Jeśli dana firma nie ma ściśle określonego dress codu w trakcie wybierania stroju do pracy, musisz zachować wielką ostrożność. Do takiej pracy sprawdzą się klasyczne marynarki damskie i męskie połączone z koszulą w wybranym kolorze. Bezpiecznym wyborem będą te o prostym kroju i w jednolitym kolorze, warto zrezygnować z finezyjnych wzorów, które niekiedy je zdobią. Ważnym elementem są także spodnie. Jeansy z przetarciami, czy dziurami nie będą właściwym wyborem w miejscu pracy. Perfekcyjnie sprawdzą się natomiast proste spodnie materiałowe, a dla kobiet także spódnice, które będą sięgać minimum do kolana. Dzięki temu każdego dnia będziesz prezentować się w pracy stylowo.

Dodatki – czy jest na nie miejsce w stylizacjach do pracy?

Dodatki odgrywają ważną rolę w każdej stylizacji. Dopasowując je do swojego ubioru, warto pamiętać, by nie były one zbyt wyzywające. U panów sprawdzą się krawaty, a u pań wszelkie apaszki, czy delikatne naszyjniki. Bez względu na płeć jako uzupełnienie stroju do pracy można wybrać klasyczny zegarek, a także subtelne bransolety, które będą zdobić rękę. Podczas kompletowania stylizacji do pracy lepiej zrezygnować z mocnych dodatków, czy takich, które mocno przykuwają oko. Nie będą one bowiem pomocne w budowaniu poważnego biznesowego wizerunku, na którym zależy każdemu pracownikowi bez względu na to, czy reprezentuje on prywatną firmę, czy instytucję państwową.

Buty – dlaczego warto przywiązywać uwagę do ich wyboru?

Buty wpływają na całościowe postrzeganie stroju. Mimo że często skupiamy uwagę na tym, by były one po prostu wygodne to koniecznie trzeba mieć na względzie to, jak się one prezentują. W stroju do pracy dla kobiet świetnie prezentują się klasyczne szpilki na niezbyt wysokim obcasie, jak i loafersy, które dzięki swojej płaskiej podeszwie dają niezwykłe poczucie komfortu. U mężczyzn w biznesowych stylizacjach nie ma miejsca na trampki. Najlepiej jest zdecydować się na klasyczne półbuty, które jeśli swoim kolorem są dobrane do całości stylizacji, prezentują się nienagannie. Koniecznie trzeba pamiętać także o tym, by buty każdego dnia były nieskazitelnie czyste.