Second hand - ekologiczne i stylowe rozwiązanie dla każdego mężczyzny

Second hand - ekologiczne i stylowe rozwiązanie dla każdego mężczyzny

Bujać garderobą nie tylko eko-stylicie - kilka słów o trendzie second hand

Trend second hand to nieodłączna część dzisiejszej sceny modowej. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na korzystanie z butików z odzieżą używaną, zauważając nie tylko korzyści ekonomiczne, ale także ekologiczne i stylowe. Odrzucamy stereotypowe myślenie, że zakupy w second handach są synonimem braku dbałości o swój wygląd. Jeżeli myślisz, że w taki sposób znajdziesz jedynie ubrania przestarzałe, zapomniałeś o istocie modowych kół obiegu – jest nim cykliczność.

Prywatne runway'e pełne zielonych trendów - jak skomponować stylowy look z second handu?

Zaletą męskiej mody second hand jest na pewno jej różnorodność. Szukając ubrań, które podkreślą nasz indywidualny styl, czasami warto sięgnąć po coś, czego nie znajdziemy na półkach popularnych sieciówek. A to jest właśnie moc second handów, gdzie możemy znaleźć prawdziwe modowe perły.

Nie każdy wie, że w second handach można znaleźć dosłownie wszystko - od formalnej odzieży, przez sportowe outfity, aż po luźne, casualowe ubrania. To właśnie w nich, królują niebotycznie modowane bluzy męskie używane marki takich gigantów jak Supreme czy Balenciaga, które idealnie wpisują się w obecne, uliczne trendy.

Aby efektownie skomponować stylowy look z second handu, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze - cierpliwość. W takim miejscu trzeba umieć poszukać. Po drugie - rozeznanie. Nie każda używana bluza będzie już w dobrej formie, warto więc dobrze sprawdzić stan przed zakupem. Po trzecie - umiejętność łączenia. Nie bójmy się połączeń kolorystycznych i stylistycznych - moda to przecież zabawa!

Masz styl i jesteś eko - podsumowanie zalet męskiej mody second hand

Powiedzieliśmy już o tym, że moda second hand to świetny sposób na podkreślenie swojego indywidualnego stylu. Oczywiście, ważny jest tu również aspekt ekologiczny. Przez zakup używanych ubrań pomagamy ograniczyć zanieczyszczenie środowiska i ilość odpadów. Moda to jedna z najbardziej zanieczyszczających planetę branż, dlatego tak ważna jest nasza, konsumencka postawa.

Podsumowując, męska moda second hand ma wiele zalet:

  • ekonomiczne - niskie ceny;
  • ekologiczne - redukujemy ilość odpadów;
  • stylowe - podkreślenie indywidualnego stylu;
  • unikalne - możliwość znalezienia unikalnych sztuk.

Zatem, skoro już wiemy, że warto, zaopatrzmy swoje garderoby w niebanalne, unikalne i przede wszystkim eko ubrania. Możemy zacząć od zakupu jednego elementu, jak chociażby bluzy męskie używane, żeby samemu przekonać się o zaletach takiego podejścia.