Jak się kobieta powinna ubrać na rozmowę o pracę?

Jak się kobieta powinna ubrać na rozmowę o pracę?

Szykowaniu się na rozmowę o pracę często towarzyszy wiele negatywnych emocji, które nie mają na nas dobrego wpływu. Jesteśmy pełne nerwów, złości i wątpliwości odnośnie do tego, czy wybór naszego ubioru jest odpowiedni. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy kilka praktycznych rad, jak skomponować strój na rozmowę kwalifikacyjną, aby czuć się dobrze i zrobić doskonałe pierwsze wrażenie. Sprawdź!

Postaw na markowe produkty

Zacznijmy od bardzo podstawowych aspektów, które nakierują Cię na to, jak dobierać elementy garderoby. Przede wszystkim zdecyduj się na wysokiej jakości produkty, najlepsza będzie polska odzież damska. Dobrze mieć w swojej szafie kilka rzeczy, które wyróżniają się jakością materiału, prostym fasonem oraz są dobrze skrojone. Często to właśnie takie ubrania wystarczą, żeby stworzyć stylizację idealną na rozmowę rekrutacyjną. Pamiętaj również, żeby wybierać stonowane kolory i kompletować garderobę tak, aby produkty pasowały do siebie kolorystycznie. Dzięki temu będziesz miała pewność, że niezależnie od tego, jakie elementy ze sobą połączysz, będą doskonale ze sobą współgrały.

Zacznij od wyboru górnej części garderoby

Jeśli już masz w swojej szafie zgromadzonych kilka wartościowych produktów, czas przystąpić do wyboru jednego z nich. Na rozmowę o pracę nie przygotowujemy się codziennie, więc w pierwszej kolejności wyjmij rzeczy, które wydają Ci się dobre na tę okoliczność. Skup się najpierw na górnej części garderoby i zacznij od selekcji tych ubrań. Powinna to być elegancka bluzka, dobrze dopasowana do Twojej sylwetki o niezbyt nachalnym kolorze. Ważne, żeby to był produkt, w którym dobrze się czujesz, który nie powoduje dyskomfortu i nie przysparza problemów, np. przez rozpinające się guziki. Musisz czuć się elegancko i swobodnie.

Zdecyduj, co założysz na dół

Po wybraniu górnej partii ubrania czas na dolną. Tutaj masz dwie opcje, możesz zdecydować się na spodnie materiałowe damskie lub spódnicę. Wybór powinien być uzależniony od miejsca pracy oraz Twojego poczucia komfortu. Jeśli pewnej czujesz się w spodniach, to powinnaś postawić na tę opcję. Natomiast jeśli wolisz spódnicę, to pamiętaj, aby nie była zbyt krótka. Na rozmowie rekrutacyjnej chodzi o to, aby pokazać klasę i szyk. Zbyt skąpo ubrane panie mogą być odebrane negatywnie lub prowokująco, a przecież nie o to chodzi. Dlatego wybierz dół garderoby, w którym poczujesz, że Twoja kobieca moc jest ogromnym atutem. Ale jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której musisz pamiętać – o swoim uśmiechu!